Rocky’nin efsanesi hayatını kaybetti

Rocky serisi ise hafızalara kazınan Burt Young’ın ölüm haberini kızı Anne Morea Steingieser, New York Times’a yaptığı açıklamayla duyurdu.

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Sylvester Stallone, eski rol arkadaşının ölümü üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak şunları söyledi:

“Sevgili dostum Burt, sen inanılmaz bir adam ve sanatçıydın. Ben ve dünya seni çok özleyeceğiz.”

BURT YOUNG KİMDİR

Amerikalı oyuncu, yazar ve ressam olan Burt Young, 3 Nisan 1940’ta ABD’de dünyaya geldi. Sinema dünyasını en unutulmaz serisi olan Rocky’de Rocky Balboa’nın kayın biraderi Paulie rolüyle bilinen Young, kariyeri boyunca 150’den fazla filmde rol aldı. Rol aldığı yapımlarda genellikle ‘sert adam’ rollerini canlandıran Young, oyunculuk kariyeri boyunca hem televizyonda hem de sinemada çok sayıda İtalyan-Amerikalı karakteri canlandırdı. Young, sinema tarihine damga vuran Rocky serisinin ilk filmindeki performansıyla Oscar’a aday gösterildi. Young’ın rol aldığı diğer önemli yapımlar arasında “Chinatown”, “The Pope of Greenwich Village” ve “Once Upon a Time in America” yer alıyor. Hayatının ilerleyen dönemlerinde başarılı bir ressam olarak isim yapan Young, dünyanın farklı ülkelerindeki galerilerde resimlerini sergiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x