Ankara’daki patlamanın ardından siyasilerden tepkiler

Ankara’da İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bombalı terör eyleminde bulunuldu. Patlamanın ardından bölgede silahlı çatışma çıktı. TBMM Çankaya kapısına da yakın bir noktada duyulan patlama sesi nedeniyle Atatürk Bulvarı trafiğe kapatıldı. Özel harekat polisleri de olay yerine intikal etti. İtfaiye ve sağlık ekipleri de olay yerinde bulunuyor.

Yapılan terör saldırısı sonrasında siyasilerden peş peşe tepkiler geldi.

BAKAN IŞIKHAN: TERÖRLE MÜCADELEMİZDE KARARLIYIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medyadan terör saldırısına ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Ankara’da İçişleri Bakanlığımız önünde, hain teröristlerce gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaralanan kahraman emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum.

Terörle mücadelemizde kararlıyız ve sonuna kadar sürdüreceğiz.”

BAYRAKTAR: ALÇAK SALDIRIYI LANETLİYORUM

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ın sosyal medya paylaşımı şu şekilde: 

“Ankara’da İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleştirilen hain terör saldırısında yaralanan kahraman polislerimize acil şifalar diliyor, birliğimize ve kardeşliğimize kast eden bu alçak saldırıyı lanetliyorum.”

KILIÇDAROĞLU: GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE’M

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör saldırısı sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısında yaralanan emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülke olarak hep beraber mücadele edeceğiz, hain emellere asla fırsat vermeyeceğiz! Geçmiş olsun Türkiye’m

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ: SORUŞTURMA GENİŞ ÇAPLI SÜRDÜRÜLECEKTİR

“İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen terör saldırısını lanetliyorum. Yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum.

Hain saldırı ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal adli soruşturma başlatılmıştır. Olayla ilgili görevlendirilen Başsavcıvekili koordinasyonunda soruşturma tüm yönleriyle geniş çaplı şekilde sürdürülecektir.

Bu saldırılar Türkiye’nin terörle mücadelesine hiçbir şekilde engel olamayacaktır. Terörle mücadelemiz daha da kararlı bir şekilde devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x