Microsoft Build 2024 Tarihi İçin Mayıs Ayına İşaret Ediliyor

Microsoft Build 2024 yıllık geliştirici konferansı için daha aylar olsa da sızıntılar şimdiden etkinliğin ev sahipliği yapmayı planladığı belirli tarihlere işaret ediyor. Microsoft dünyasından güvenilir sızıntılar paylaşan The Walking Cat (@_h0x0d_)’e göre şirket, 21-23 Mayıs tarihleri arasında Build 2024 konferansına ev sahipliği yapmak istiyor. İddia edilen tarihlerin neredeyse geçen yılki konferansla çok yakın zamana denk gelmesi de dikkat çekiyor. Microsoft, 2023’te etkinliği 23-25 Mayıs arasında düzenlemişti.

Build konferansı genellikle geliştiricilerin hayatını kolaylaştıran şeylere odaklanıyor. Bu nedenle, bu yılki etkinlikte uygulama geliştiricilere özel çok sayıda duyurunun yer almasını bekliyoruz. Yine de tüketiciye yönelik birkaç açıklama olabilir. Örneğin Microsoft, 2023’te Windows 11’de Copilot entegrasyonunu, RAR desteğini, görev çubuğu iyileştirmelerini, yerel RGB kontrollerini ve çok daha fazlasını duyurmuştu.

Elbette Microsoft henüz tarihi onaylamadı ve Build 2024 konferansından neler bekleyebileceğimize dair bize bazı ipuçları henüz verilmedi. Yine de şirketin geliştiriciler ve tüketiciler için yılın ikinci yarısında gelecek olan yapay zeka ile ilgili birçok özelliği ve değişikliği açıklayacağını tahmin edebiliriz. 2024’ün “YZ PC’ler” için büyük bir yıl olması bekleniyor. Bu nedenle Build 2024, Windows ekosistemine yakında gelecek olan şeyleri vurgulayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x