Madame Web’in yıldızı Dakota Johnson, film hakkında konuştu

Sony Pictures’ın merakla beklenen Marvel filmi Madame Web’in başrol oyuncusu Dakota Johnson, mavi ekran karşısında çekim yapmanın kendisi için adeta bir delilik olduğunu itiraf etti. Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda, Johnson, özellikle SJ Clarkson’ın yönetmenliğine duyduğu güven sayesinde bu zorlu sürecin üstesinden geldiğini belirtti.

Dakota Johnson, daha önce hiç mavi ekran kullanılarak özel efektlerle dolu bir filmde yer almadığını ve bu sürecin performansını sorgulamasına neden olduğunu açıkladı. Johnson, “Hiçbir zaman mavi bir ekranın önünde, sahte patlamaların olduğu ve birinin ‘Patlama!’ diye bağırdığı bir filmde rol almadım. Bu benim için tamamen çılgıncaydı. ‘Bu iyi olacak mı, emin değilim! Umarım iyi bir iş çıkarmışımdır!’ diye düşündüm,” dedi. Ancak, çekimler boyunca yönetmenle düzenli olarak iletişim halinde kaldığını ve Clarkson’ın bu filme gözünü dikip çok çalıştığını vurguladı.

Johnson, Madame Web karakterini canlandırmaya başlamadan önce projeye katılmak konusunda tereddütler yaşadığını itiraf etti. Karakter hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra, Cassandra Webb karakterini, çizgi romanlarda genellikle yaşlı bir mistik olarak tasvir edilse de, canlandırmaya karar verdi. Johnson, “Bu senaryoyu aldığımda, ‘Ben bir süper kahraman olabilir miyim, emin değilim’ diye düşündüm. Onun güçlerine biraz şaşırdım. ‘Aklı süper gücü olan genç bir kadını görmek isterdim,’ dedim,” şeklinde konuştu.

2022’de Johnson’ın kadroya katılacağı konuşulmaya başlandı ve daha sonra Madame Web’in başrolü için resmi olarak imza attı. Karakteri anlamak ve performansını sergilemek için gereken yetenekleri geliştirmenin kendisine sunduğu zorluğu sevdiğini belirten Johnson, ayrıca dublör sürüş işinde yetenekli olduğunu keşfetti. “Dublör sürüş çalışması yapma şansım oldu ve oldukça iyi olduğumu gördüm! Arabayla gerçekten çılgın şeyler yapabilirim. Bir ambulans sürdüm. Bir taksi sürdüm. Filmde her şeyi sürdüm – bir binadan havaya uçup uçmaktan başka. Bunun dışında, ‘Dikkat et, Tom Cruise,’ diyorum,” diye ekledi.

Madame Web filminde Sydney Sweeney, Julia Carpenter/Spider-Woman rolünde ve Tahar Rahim, Spider-Man benzeri kötü adam Ezekiel “Zeke” Sims rolünde yer alıyor. Celeste O’Connor, Mattie Franklin/Spider-Woman olarak ve Isabela Merced ise Anya Corazon/Araña olarak kamera karşısına geçecek. Film, bu Şubat ayında sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x